To sidebar

Friday, September 16 2022

Zwierzęta na literę

Wszyscy znamy zwierzę, które jest klasyfikowane jako "zwierzę z literami", ale co to w ogóle znaczy? Zwierzę "literowe" to takie, które ma swoje litery ułożone w określony sposób. Nie ma znaczenia, czy układ ten jest alfabetyczny, fonetyczny, czy logograficzny. Na początku może się to wydawać głupim rozróżnieniem, ale z czasem może to mieć wiele konsekwencji. Na przykład, wyobraź sobie, jak różne byłoby doświadczenie czytania po angielsku, gdyby pewne litery były umieszczone dalej lub bliżej siebie w alfabecie. Większość ludzi nie zastanawia się nad tym, jak wielkość liter wpływa na to, jak czytają po angielsku (lub w jakimkolwiek innym języku). Jednak dla niektórych osób nieprawidłowe rozmieszczenie liter może spowodować, że słowa będą miały kłopotliwą wymowę lub czytanie stanie się wyzwaniem.

 

Co oznacza "zwierzę literowe"?

"Zwierzę literowe" to zwierzę, którego ewolucja jest określona przez układ jego liter. Oznacza to, że kształt jego ciała jest oparty na układzie jego liter. Niektóre zwierzęta mają jedną parę rąk i jedną parę nóg; to jest "zwierzę literowe". Inne zwierzęta mają dwie pary rąk i dwie nogi; jest to "zwierzę figurowe". Różne litery w ciałach obu zwierząt są wykorzystywane do różnych celów. Jest to główny powód, dla którego zwierzęta są klasyfikowane jako "zwierzęta literowe" - układ ich liter określa, jak wyglądają i jak funkcjonują.

 

Co znaczy zwierzę alfabetyczne?

"Zwierzę alfabetyczne" to zwierzę, którego ewolucja jest określona przez układ jego liter. Na przykład, pies jest "zwierzęciem alfabetu", podczas gdy kot nie jest. "Zwierzę alfabetu" odnosi się również do zwierząt, które posiadają odpowiednie relacje korespondencyjne pomiędzy swoimi literami. Na przykład, litera "a" u kota odpowiada literze "a" u psa.

 

Zwierzęta z alfabetu: jak je czytać!

Zwierzę alfabetyczne" to stworzenie, którego litery są ułożone w określony sposób. Sposób ułożenia liter może mieć wpływ na wiele rzeczy, takich jak zachowanie zwierzęcia, jak brzmi, a nawet czy potrafi mówić. Na przykład, załóżmy, że mamy psa z czterema literami: a, b, c i d. Gdybyśmy ułożyli te litery w określonej kolejności, otrzymalibyśmy to, co prawdopodobnie jest głosem zwierzęcia. Gdybyśmy jednak zmienili układ liter, otrzymalibyśmy inny głos. Można to zastosować również do innych zwierząt.

 

Fonetyczne zwierzęta: jak je czytać!

Zwierzę fonetyczne" to zwierzę, którego litery są ułożone w pewien sposób, tak że dźwięki składające się na jego słowa powstają tak, jak powinny. Na przykład, "k" w "king" jest umieszczony wyżej w alfabecie niż "g", ponieważ dźwięk "g" powinien być wyżej, podczas gdy dźwięk "k" jest niżej. To jest powód, dla którego słonie mają w głosie "k", a hieny "g".

 

Zwierzęta logograficzne: jak je czytać!

"Zwierzę logograficzne" to zwierzę, którego litery są ułożone w taki sposób, że nazwa zwierzęcia powstaje z jego formy pisemnej. Na przykład, możesz nazwać swoje zwierzę "pies". Jednak gdybyś nazwał swojego psa "Sierra", prawdopodobnie otrzymałbyś inną odpowiedź od innego psa, ponieważ te dwa zwierzęta mają różne dźwięki i nazwy. To jest powód, dla którego niektóre zwierzęta są "logograficzne" - używają swoich liter do tworzenia znaczących słów, zamiast używać liter do tworzenia obrazów.

 

Zakończenie

Ukończenie zwierzęcia to punkt, w którym jego ewolucja się zatrzymuje. Po tym czasie nie jest już ono uważane za "zwierzę literowe". Zwierzę jest uważane za "kompletne", kiedy ma imię i jest "całe dorosłe".

 

Zwierzęta fonetyczne: jak je czytać!

"Zwierzę fonetyczne" to zwierzę, którego litery są ułożone w określony sposób, tak aby dźwięki składające się na jego słowa powstawały tak, jak powinny. Dotyczy to m.in. długości traktu głosowego i rozmieszczenia różnych narządów w skrzynce głosowej. Na przykład "k" w "king" jest umieszczone wyżej w alfabecie niż "g", ponieważ dźwięk "g" powinien być wyżej, a "k" niżej. To jest powód, dla którego słonie mają w głosie "k", a hieny "g".

They posted on the same topic

Trackback URL : https://interkul.lebork.pl/index.php?trackback/16

This post's comments feed

interkul.lebork.pl