To sidebar

Tag - mieszkanie

Entries feed Comments feed

Wednesday, January 27 2021

Jak wybieramy najlepszą kuchenkę mikrofalową?

appliance-5144884_640.jpg, Jan 2021

W dobie szybkości, kiedy technologia daje nam innowacje, możemy mówić o szybkości. Kiedy się spieszymy, potrzebujemy sprzętu i elektroniki, które przyśpieszają czas wykonywania niektórych zadań, a także w ten sposób korzystamy z kuchenki mikrofalowej. Zasada działania kuchenki mikrofalowej jest prosta. Jego „sercem” jest magnetron, który emituje fale radiowe o niewielkiej długości i bardzo wysokich częstotliwościach (ponad 300 MHz), które wstrząsają cząsteczkami wody. Im więcej ich mieszasz, tym wyższe jest wytwarzane ciepło i tym szybciej produkty się nagrzewają.

Lato, brak ciepła w kuchni. Przede wszystkim musimy zastanowić się, gdzie znajduje się piekarnik, a taką decyzję podejmuje się w zależności od rodzaju mebli w kuchni.
Klasyczną kuchenkę mikrofalową można postawić w dowolnym miejscu na blacie i przesuwać w dowolnym momencie, w zależności od tego, gdzie będzie dostępna. Zaletą jest niska cena, ale psuje estetykę pomieszczenia lub jest niepraktyczna, jeśli przestrzeń do przechowywania na blacie jest niewielka.


Kuchenka mikrofalowa do zabudowy znajduje zastosowanie, gdy postawiliśmy na nowoczesne meble kuchenne, w których stworzyliśmy niszę na wszystkie sprzęty. Można go umieścić na wysokości ramion i jest bardzo łatwy w użyciu. Nowoczesna linia i różnorodność funkcji sprawiają, że jest to trafny wybór, ale wybierając tę ​​opcję musimy liczyć się ze znacznie wyższą ceną.
Przed zakupem piekarnika do zabudowy musimy bardzo dobrze zmierzyć miejsce, w którym będzie on ustawiony oraz wagę jaką wytrzyma półka, aby nie kupować produktu o niewłaściwych wymiarach i wadze. Trzeba też uważać, aby tył urządzenia nie przyklejał się do ściany.

Podobnie jak w przypadku lodówek, należy zabezpieczyć tylny system wentylacji, nie możemy zapominać o niezbędnej przestrzeni chłodzącej (zarówno na górze, jak i po bokach) oraz wybranym przez nas kolorze. Aspekt pod względem kolorystycznym i wzorniczym zależy od naszych preferencji i reszty wyposażenia. Talerz w piekarniku musi być wykonany z żaroodpornego szkła. Cechy: Pojemność odpowiada wewnętrznej objętości piekarnika i jest mierzona w litrach. Podobnie jak w przypadku piekarników elektrycznych, im większe naczynia trafiają do piekarnika, tym jest on większy. Zdecydowana większość piekarników ma pojemność od 20 do 25 litrów (a nawet może osiągnąć 50 litrów). Natomiast dla trzyosobowej rodziny polecamy piekarniki o pojemności od 23 do 25 litrów.

Moc Pojemność pieca wskazuje, ile energii może on emitować i jest mierzona w watach. Jest to bezpośrednio związane ze zużyciem energii, ale można je dostosować w zależności od programu gotowania, aby zużycie energii było jak najniższe. Im więcej wybierzemy, tym mocniejszy będzie piekarnik, tym szybciej i głębiej potrawa się nagrzeje. Moc kuchenki mikrofalowej mieści się w zakresie 700 - 2100 watów. Nowoczesna kuchenka mikrofalowa
kuchenka mikrofalowa

Ważne funkcje przy wyborze kuchenki mikrofalowej
Za pomocą timera możemy ustawić czas przygotowania produktu i zobaczyć na wyświetlaczu ile czasu pozostało do przygotowania.
Ostrzeżenie dźwiękowe jest już wspólne dla wszystkich kuchenek mikrofalowych. Pod koniec każdego programu rozlega się sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu bieżącego programu.
Gotowanie na parze to znak rozpoznawczy najlepszych kuchenek mikrofalowych. To pozwala nam przygotowywać zdrową żywność, która lepiej zatrzymuje składniki odżywcze i witaminy. Potrawy przygotowane z tą funkcją smakują znacznie lepiej i bardziej naturalnie.


Grill to grill, za pomocą którego można przygotować pizzę lub chrupiące jedzenie. Moc funkcji grilla jest mniejsza niż mocy kuchenki mikrofalowej pokazanej oddzielnie, a czas gotowania jest dłuższy.
Konwekcja to specjalna funkcja, która wykorzystuje prądy powietrza do przygotowywania potraw. Wentylator rozprowadza w środku gorące powietrze, dzięki czemu potrawy są równomiernie i dokładnie ugotowane.
Rozmrażanie jest coraz bardziej powszechną funkcją i pomaga nam, gdy musimy szybko rozmrozić zamrożone mięso lub inną mrożoną żywność.
Panel sterowania umożliwia precyzyjne ustawienie programów oraz temperatury, w której chcemy przygotować produkt. Na rynku dostępne są kuchenki mikrofalowe z mechanicznym panelem sterującym (ustawianie temperatury i czasu przygotowania za pomocą przycisków ze sprężynami mechanicznymi) lub panelem cyfrowym.
Tego typu panelowi sterującemu towarzyszy duży wyświetlacz LCD, który pozwala zobaczyć czas pozostały do ​​końca programu, temperaturę w piekarniku itp. Cyfrowy panel sterujący pozwala również ustawić żądaną temperaturę i czas kiedy produkty będą gotowe z dużą precyzją.

Funkcje specjalne Programy szybkiego ogrzewania są używane, gdy jesteśmy w danym momencie przeżywają kryzys i chcą szybko podgrzać naczynia. W bardzo krótkim czasie wydzielają dużą ilość ciepła, przez co potrawa nagrzewa się znacznie szybciej. Zapewniony jest trójwałowy system dystrybucji dla szybszego i dokładniejszego przygotowania produktów. Fale radiowe są równomiernie rozprowadzane w piekarniku i potrawa staje się znacznie smaczniejsza. Funkcja „bezpieczeństwo dzieci” chroni nas przed niedogodnościami spowodowanymi zmianą elementów sterujących piekarnika w przypadku przypadkowego kontaktu z dziećmi bawiącymi się w piekarniku.

Konserwacja piekarnika Kuchenka mikrofalowa wymaga regularnej konserwacji, ponieważ wewnątrz jest niewiele plam z jedzenia. Dlatego warto wybrać wnętrze ceramiczne, które jest dużo brudniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Ponadto znacznie lepiej znosi wyższe temperatury i zarysowania, a bezwładność cieplna, którą tworzy, przyczynia się do lepszego i smaczniejszego dania. W celu lepszego czyszczenia wnętrza piekarnika można zdemontować szybę piekarnika. W związku z tym musimy uważnie przeczytać instrukcję obsługi. Nie zaleca się rozbierania ani używania kuchenki mikrofalowej „według plotek”. Akcesoria powinny być jak najliczniejsze. Dlatego istnieje żaroodporna szklana płyta, która obraca się wraz z jedzeniem, grillem, tacą lub talerzem na jedzenie i książką kucharską. Kiedy jesteśmy bardzo zajęci i nie mamy czasu na serwisowanie piekarnika, możemy zdecydować się na piekarnik z funkcją samoczyszczenia.

Wyposaża droższe piekarniki, a czyszczenie odbywa się za pomocą pary. Wystarczy, że napełnisz specjalną komorę wodą i detergentem. Nasz piekarnik jest czysty już po 15 minutach. Listę najbardziej wartościowych kuchenek mikrofalowych w kolejności ich trafności można znaleźć tutaj. Producent jest bardzo ważny ze względu na gwarancję najwyższej jakości produktów. Nawet jeśli piece tej marki są droższe, dają nam gwarancję jakości materiałów, a niezawodność produktów będzie bardzo wysoka. Dodatkowo będziemy korzystać z rozbudowanej sieci serwisowej, której pracownicy przeszli specjalistyczne szkolenia na najwyższym poziomie.

interkul.lebork.pl